تاریخ انتشار : 1399/7/22 13:05:03 تعداد بازدید : 226

پیش بینی بازار سکه و دلار

نویسنده : میثم رحمتی

دلار از حدود اوایل شهریورماه روند شارپی را شروع کرد و به دلیل عرضه کم بازارساز در بازار، دلار به رشد خود ادامه داد و مقاومت ها را پشت سرهم شکست. در روزهای اخیر تحرکاتی در صرافی ملی دیده میشود و به شدت همگام با دلار آزاد نوسان میکند. دکتر همتی هم با رفت و آمد های فراوان در حال تلاش برای آزاد کردن منابع ایران در کشورهای دیگر است. اما نکته مهمی که در بازار دلار با آن مواجه هستیم، پیشخور کردن بدترین حالت در آینده است. 

دلار تا کجا رشد میکند؟

دلار از نظر تکنیکالی و در تایم فریم هفتگی وارد فضای مقاومتی مهمی شده است. محدوده 33 هزار تومان مقاومت داینامیک دلار است که به نظر میرسد هر لحظه امکان اصلاح قیمتی را داشته باشد. سوداگران دلار توجه داشته باشید که دلار با واگرایی شدید منفی، خود را به نزدیکی سقف کانال قیمتی خود در محدوده‌ی 33 هزار تومان نزدیک می‌کند و ممکن است فرآیند اصلاحی قابل توجهی در نرخ دلار اتفاق بیفتد و منجر به ضرر و زیان افراد تازه وارد شود بنابراین احتیاط فراوانی در نحوه‌ی معاملات دلار خود داشته باشید. البته که از عرضه و تقاضای دلار اطلاعات کاملی در دسترس نیست اما همواره باید نگاه ویژه ای به وضعیت سایر بازارها و اقتصاد کلان کشور داشته باشید.

وضعیت بازار سکه 

در سکه هم به دلیل تاثیرپذیری از دلار، همین وضعیت کاملا مشاهده میشود. محدوده 18 میلیون تومان برای سکه، مقاومت بسیار قوی محسوب میشود و به نظر میرسد در نزدیکی این قیمت با اصلاح مواجه شود. اندیکاتور rsi در سکه هم به وضعیت مقاومتی رسیده و تایید وضعیت اشباع خرید میباشد. محدوده 12 میلیون تومان؛ محدوده حمایتی است که بعید به نظر میرسد با هر اتفاقی سکه را زیر این قیمت شاهد باشیم.