تاریخ انتشار : 1399/8/26 11:54:41 تعداد بازدید : 67

سود سازی خوب از کاما

نویسنده : بهروز ملاحسینی

شركت باما در نزديكي شهر اصفهان در سال 1330 تاسيس گرديده و با سابقه نزديك به 7 دهه از قديمي ترين شركت هاي معدني در ايران مي باشد. اين شركت داراي فرايندهاي اكتشاف، استخراج، فرآوري (فلوتاسيون) مي باشد و محصولات توليدي شامل كنسانتره روي و كنسانتره سرب در شركت باما و شمش روي و اكسيد روي (از طريق شركت هاي زير مجموعه و پيمانكار) مي باشد.

درآمد عملیاتی شرکت در 6 ماهه نخست 3,534,566  میلیون ریال برآورد شده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد 337 درصدی را داشته است که این عدد حدود 1/5 برابر کل درآمد عملیاتی شرکت در سال قبل می باشد.

ساید درآمدهای شرکت در 6 ماه نسبت به سال قبل و 6 ماهه نخست سال قبل, رشد عجیبی داشته است که این رشد ناشی از استهلاک سر قفلی و سود ناشی از تسعیر ارز مطالبات حاصل از صادرات و کسر و اضافات انبار گردانی می باشد.

هم چنین شرکت باما در 6 ماهه نخست امسال 969 تومان سود محقق کرده است که 2535 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است که نشان از روند رو به رشد و عالی شرکت می دهد.

در فروش ماهانه نیز پس از فروش عجیب وغریب تیر ماه, شرکت مجدد روند رو به رشدی به خود گرفته است که نشان از سرایط مطلوب شرکت دارد.